Harry Potter/Lord of the rings
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter/Lord of the rings

Вие се намирате в един невероятен вълшебен свят. В този форум можете да станите ученик на най-доброто училище за магия Хогуортс, както и да се разходите в Средната земя.
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Уроци по ГЗМС

Go down 
+13
i_kiss
Inna.
СИСИ
Мелъри Грейс
house_rock
Филч
Lina Launtan
Мелиса Реян
Хелда
Мимито
Линдзи
Naith
lunabg
17 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Naith
Shadow of the moon
Shadow of the moon
Naith


Female
Брой мнения : 841
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
Любима реплика : I'm my own worst enemy...
В момента си мисля за : Утрешния ден...
Registration date : 19.02.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeЧет Апр 19, 2007 6:57 pm

Наит се беше зареяла някъде, но въпреки всичко слушаше урока...
Върнете се в началото Go down
http://nymphsplace.niceboard.com
Филч
Слидерин
Слидерин
Филч


Брой мнения : 382
Registration date : 07.02.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 02, 2007 1:33 pm

Ерик заслуша урока.
Върнете се в началото Go down
i_kiss
Dancing Flames
i_kiss


Female
Брой мнения : 566
Age : 30
Местожителство : behind you
Любима реплика : Ела и ме вземи ,но внимаваи ,защото хапя!
В момента си мисля за : лЮбиМия чоВек
Registration date : 03.04.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 02, 2007 4:47 pm

Алекса слушаше урока с внимание.
Върнете се в началото Go down
Нарциса Малфой БГ
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Нарциса Малфой БГ


Брой мнения : 56
Age : 30
Местожителство : Привит Драйв номер 9
Registration date : 01.05.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 02, 2007 7:39 pm

Урокът беше толкова интересен,че Нарциса съжаляваше,защото е много кратък!
Върнете се в началото Go down
lunabg
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
lunabg


Female
Брой мнения : 369
Age : 44
Registration date : 02.03.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 09, 2007 12:11 pm

Урок 6

- Здравейте! - учителката поздрави събралите се на поляната ученици - извинявам се много, че миналата седмица нямахте урок, но май не сте били много разочаровани - по сподавения смях и разменените усмивки професор Луна разбра че е права. - Днес ще продължим да си говорим за елфите. На тези които са предали домашните си ще им е много лесно и интересно днес. Как мислите, те добри или лощи създания са? А може би и двете?
Върнете се в началото Go down
http://www.lunabg.forumi.bg/
Lina Launtan
Una pasion
Lina Launtan


Female
Брой мнения : 1153
Age : 30
Местожителство : country-Love,city-Kiss and street-hug {}
Любима реплика : EveRy TimE I LoOk aT YoU...My HearT Is JumPinG.TeLL Me wHaT Can I Do?
В момента си мисля за : зА>> Аз просто искам да те прегръщам!
Registration date : 18.03.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 09, 2007 3:38 pm

Лина дигна ръка и каза:
- АЗ мисля,че Елфите се делят на два вида-лоши и добри.АЗ определено предпочитам добрите.-каза тя и продължиха урока.
Върнете се в началото Go down
i_kiss
Dancing Flames
i_kiss


Female
Брой мнения : 566
Age : 30
Местожителство : behind you
Любима реплика : Ела и ме вземи ,но внимаваи ,защото хапя!
В момента си мисля за : лЮбиМия чоВек
Registration date : 03.04.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 09, 2007 4:53 pm

Според мен не се делят на видове.Все пак те спадат кам вида феерия и 4ак тогава може да се каже ,4е от тези ферии има лоши и добри видове.За лоши можем да кажем ,4е са гоблините, тъмните елфи(има тамни и светли елфи.Които не знае да се консултира с енциклопедията за фентази),Белите дами, а за добри бихме могли да кажем ,4е са Брауните и хобгоблините,естествено и Домовоя ,които е семеен дух покровител.
Върнете се в началото Go down
lunabg
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
lunabg


Female
Брой мнения : 369
Age : 44
Registration date : 02.03.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 09, 2007 5:13 pm

- Браво i_kiss! +10 точки за Грифиндор. А кой може да ми каже нещо повече за елфите, за които ни разказа i_kiss?
Върнете се в началото Go down
http://www.lunabg.forumi.bg/
Naith
Shadow of the moon
Shadow of the moon
Naith


Female
Брой мнения : 841
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
Любима реплика : I'm my own worst enemy...
В момента си мисля за : Утрешния ден...
Registration date : 19.02.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 09, 2007 9:27 pm

Наит нетърпеливо вдигна ръка. Когато учителката я посочи, тя заразказва:
- Малко се знае със сигурност за произхода на гоблините - верните слуги на злото. Смята се, че изпървом те са били Елфи, но впоследствие са били покварени. Хобгоблин са се наричали по-едрите видове. На вид са приклекнали тъмни на цвят същества. Предпочитат тъмнината, тъй като светлината на Слънцето ги заслепява. Тъмните елфи са антиподът на светлите елфи, описвани като добронамерени, благородни, готови да помогнат на изпаднал в беда. Тъмните елфи следват Тъмната пътека, завещана им от древни и зли полубожества. Често отмъстително преследват хората и превръщат животът им в кошмар. Брауните са най-близките родственици на Домовите, невисоки хора, подобни на малки елфи с кестенява коса и ярко-сини очи.Белите Дами са Елементали или Духове на Стихиите. Те са създания, които еволюират в Четирите Царства или Елементи – Земя, Въздух, Огън и Вода. По-скоро това са сили на Природата, отколкото етерни мъже и жени.
Върнете се в началото Go down
http://nymphsplace.niceboard.com
i_kiss
Dancing Flames
i_kiss


Female
Брой мнения : 566
Age : 30
Местожителство : behind you
Любима реплика : Ела и ме вземи ,но внимаваи ,защото хапя!
В момента си мисля за : лЮбиМия чоВек
Registration date : 03.04.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 09, 2007 10:08 pm

Алекса не се старпя и каза:
-Не съм напално сагласна с някои неща.Светлите елфи са духове на ваздуха,дарветата ,цветята и живеят сред тях.Обиковенно те са благосклонни към хората.Тъмните елфи живеят под земята,настрени са враждебно към хората и правя разли4ни злини.С един дъх могат да изпратят тежка неизли4има болест.Брауните и хобгоблините са джуджета обле4ени в стари окарпани дрехи.Обикновенно помагат в домашната работа през нощта.Брауните харесват живота във ферми и могат да се грижат за домашните животни.За труда на тези домашни любимци хората се отплащат винаги с едно-купа от наи-хубавото мляко или сметана и малко прясно изпе4ен хляб или сладкиш.Малките 4ове4ета се обиждат ако храната им се представя директно.Тя трябва да баде оставена така ,4е сами да я намерят.Колкото да Бялата дама бих казала ,4е това са жени с приказана красота и далги светли коси.Много прили4ат на виилите ,но се разли4ават по това 4е Белите дами стоят близо до мостовете и из4акват самотни пътнизи да ги канят на танц.Ако 4овекът приеме поканата ,Бялата дама го освобождава след танца ,но ако откаже ,хварля го от моста или насасква срещо него своите бухали и котки.Белите дами са невидима за мъгалите и магиосниците и само 4овек ,роден в неделя или притежаващ елфииски талисман ,може да види младата жена в бяла рокля.

(Мога да говоря и за елементалите ,но сега ми се измориха рацете... Smile Може друг пат да годоварша,ако на някои му е интересно.)
Върнете се в началото Go down
Naith
Shadow of the moon
Shadow of the moon
Naith


Female
Брой мнения : 841
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
Любима реплика : I'm my own worst enemy...
В момента си мисля за : Утрешния ден...
Registration date : 19.02.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 09, 2007 10:37 pm

Пелонеста я изгледа ядно:
- Мисля, че е ясно, че има разнообразни представи, разкази и вярвания за елфите. Пролича си още от различните описания, които писахме за домашно. Аз отговорих това, което съм чела и запомнила. И предполагам, че професорката е тази, която трябва да ме поправя... А и не виждам чак толкова голяма разлика в това, което казах и това, което ти допълни...


/оff: Тва дето го разправяш е занимателно, наистина... От къде го взимаш? А! и за РП-то... Нали е явно, че е за да става интрига... Малко да се покараме, да поспорим, да изправим Грифиндор срещу Слидерин... А и напоследък нещо героинята ме е станала доста мила... Трябва да се вземе в ръце... Very Happy/
Върнете се в началото Go down
http://nymphsplace.niceboard.com
i_kiss
Dancing Flames
i_kiss


Female
Брой мнения : 566
Age : 30
Местожителство : behind you
Любима реплика : Ела и ме вземи ,но внимаваи ,защото хапя!
В момента си мисля за : лЮбиМия чоВек
Registration date : 03.04.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeСря Май 09, 2007 10:59 pm

-Просто не можах да се старпя като те слушах.Много версии и вси4ки са верни.Но когато каза ,4е Бялата дама е от елементалите ми се стори доста тапо като се има предвид ,4е духовете на земята са гномите,на оганя Саламандара,на ваздуха силфидите ,а на водата водните феири ундини(в грацката митология това са нереиди и наяди,а в славянската русалки).

/Ами много е интересна книгата.Взех я от Хеликона води се "Енциклопедия Фентази".Много сам я 4ела и сега доста ми помага с уро4ките.И естествено ,4е знам ,4е е само за РП-то.Аз сам се скарала с половината у4илище и няколко у4ителя,за да става интересно.Не мога да позволя да има мир и любов в Хогуардс.Хаха.Аз щом се регистрирах влязах с мисалта да съм наи-нахалната и студената от вси4ки и по4ти вси4ки да ме имат за враг,таи 4е по4ти съм го направила.Хаха.Естесвено се надявам да няма хора ,които наистина да ме мразят...хм)
Върнете се в началото Go down
lunabg
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
lunabg


Female
Брой мнения : 369
Age : 44
Registration date : 02.03.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeЧет Авг 30, 2007 10:19 am

- Здравейте! - поздрави Луна събралите се на поляната ученици. - За мое и не толкова ваше съжаление трябва да си кажем довиждане за няколко месеца. Няма нужда да ви напомням че от утре сте ваканция Smile Вече съм нанесла годишните ви оценки, благодаря на всички за вниманието към предмета и за активното ви участие в часовете. Надявам се да се видим следващата учебна година, а аз ще се постарая часовете ми да бъдат още по-итересни Smile А сега бягайте да играете и помнете, че винаги има начин да станеш приятел и с най-странното същество Wink
Върнете се в началото Go down
http://www.lunabg.forumi.bg/
Албa Дъмбълдорова
Lord of the forum
Lord of the forum
Албa Дъмбълдорова


Брой мнения : 2039
Age : 31
Любима реплика : За добре организирания ум смъртта е просто следващо голямо приключение.
В момента си мисля за : Краят на ваканцията!!
Registration date : 28.01.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeНед Фев 03, 2008 7:55 pm

Урок 6

Учениците отново се бяха наредили седнали на поляната, очаквайки да видят какво ли този път е подготвила учителката им. С трепет гледаха Луна, които се отдалечи зад тиквите.
След минута тя се появи, а зад нея във въздуха се носеха големи стъклени буркани и аквариуми, пълни с нещо зелено и плуващи в слуз.
Някой ученици разбраха какво им беше скроила преподавателката и направиха скептични физиономии. След като стъклариите се преземиха посредата на наредените в кръг деца те ясно можеха да видят слизестите, продълговати червей, отделящи мазна следа.

-Лякс!: казаха с възмущение един Слидеринец- Няма да барна тези същества, само през трупа ми!
-О, ще бараш и още как-подсмихна се учителката- Трябва да ви се напомни, че магиосническите създания не са домашни любимци. Някои от тях биха ни послужили и то доста добре. Такива са и тези гадинки, но за да извлечем максимална полза от тях трябва да знаем как да се грижим за тях.

-Така ученици, кои от вас се досетиха кои са тези животинки в бурканите?
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterlord.bulgarianforum.net
Линдзи
Слидерин
Слидерин
Линдзи


Брой мнения : 381
Registration date : 07.02.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeНед Фев 03, 2008 11:22 pm

Вдигнаха се смело няколко ръце.
-Да кажете г-це.
-Това са пихтиести червеи!- отвърна Линдзи бързо
Върнете се в началото Go down
Албa Дъмбълдорова
Lord of the forum
Lord of the forum
Албa Дъмбълдорова


Брой мнения : 2039
Age : 31
Любима реплика : За добре организирания ум смъртта е просто следващо голямо приключение.
В момента си мисля за : Краят на ваканцията!!
Registration date : 28.01.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeНед Фев 03, 2008 11:32 pm

-Браво, разбира се това са пихтиести червеи.
Някой знае ли нещо по-характерно за тях?
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterlord.bulgarianforum.net
darkslayer
Слидерин
Слидерин
darkslayer


Male
Брой мнения : 51
Age : 31
Местожителство : София
Любима реплика : "Веждите му се събраха като хлебарки на конференция" - Въоръжени мъже (Света на диска) от Т. Пратчет
Registration date : 01.02.2008

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 12:20 am

- Те са всеядни и най-добрия начин да се грижиш за тях ед а да ги оставиш на мира. - Каза Драко припомняики си една история за ученическите години на баща си.
Върнете се в началото Go down
Албa Дъмбълдорова
Lord of the forum
Lord of the forum
Албa Дъмбълдорова


Брой мнения : 2039
Age : 31
Любима реплика : За добре организирания ум смъртта е просто следващо голямо приключение.
В момента си мисля за : Краят на ваканцията!!
Registration date : 28.01.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 12:22 am

-Да, това е вярно, Драко. И все пак някой знае ли кое е любимото им ядене?
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterlord.bulgarianforum.net
darkslayer
Слидерин
Слидерин
darkslayer


Male
Брой мнения : 51
Age : 31
Местожителство : София
Любима реплика : "Веждите му се събраха като хлебарки на конференция" - Въоръжени мъже (Света на диска) от Т. Пратчет
Registration date : 01.02.2008

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 12:23 am

- Маруля - Изстреля Драко.
Върнете се в началото Go down
Албa Дъмбълдорова
Lord of the forum
Lord of the forum
Албa Дъмбълдорова


Брой мнения : 2039
Age : 31
Любима реплика : За добре организирания ум смъртта е просто следващо голямо приключение.
В момента си мисля за : Краят на ваканцията!!
Registration date : 28.01.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 12:31 am

-Браво отлично- каза учителката.- А, сега още един въпрос преди да ви кажа задачата за днешния път. За какво са полезни пихтиестите червей?
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterlord.bulgarianforum.net
darkslayer
Слидерин
Слидерин
darkslayer


Male
Брой мнения : 51
Age : 31
Местожителство : София
Любима реплика : "Веждите му се събраха като хлебарки на конференция" - Въоръжени мъже (Света на диска) от Т. Пратчет
Registration date : 01.02.2008

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 6:26 pm

- Като умрат наторяват земята. - Изсумтя презрително Драко, мислейки че никой не го чува.
Върнете се в началото Go down
Албa Дъмбълдорова
Lord of the forum
Lord of the forum
Албa Дъмбълдорова


Брой мнения : 2039
Age : 31
Любима реплика : За добре организирания ум смъртта е просто следващо голямо приключение.
В момента си мисля за : Краят на ваканцията!!
Registration date : 28.01.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 9:33 pm

- Така е вярно, също така и служат за различни Отвори, но това ще научите в часа по Отвари. А сяга нека се заловим за работа!
Учителката махна с пръчка и пред децата се появи голям, дървен сандък, които се отвори широко.
- В него ученици ще намерите ножици, гумени ръкавици и други необходими неща. Отделете от големия аквариум по десет червея в буркан, като внимавайте някой от червейте не са пихтиести, а обикновени прешленисти. След това намерете подходяща зеленина, като почистите от цвета и пъпките. (не искате да ги отровите!) Хайде имате 40 минути!
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterlord.bulgarianforum.net
Lina Launtan
Una pasion
Lina Launtan


Female
Брой мнения : 1153
Age : 30
Местожителство : country-Love,city-Kiss and street-hug {}
Любима реплика : EveRy TimE I LoOk aT YoU...My HearT Is JumPinG.TeLL Me wHaT Can I Do?
В момента си мисля за : зА>> Аз просто искам да те прегръщам!
Registration date : 18.03.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeНед Фев 17, 2008 12:47 pm

-.........Хайде имате 40 минути!
И Лина се залови за работа....
Върнете се в началото Go down
elanor
Грифиндор
Грифиндор
elanor


Female
Брой мнения : 343
Age : 30
Любима реплика : Не те видях!!
В момента си мисля за : За много неща.....
Registration date : 18.07.2007

Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitimeПон Фев 18, 2008 9:58 am

Еланор погледна за последно с отвращение червейте, а след това пристъпи бавно напрет.Пое дълбоко въздух и започна да работи.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Уроци по ГЗМС - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци по ГЗМС   Уроци по ГЗМС - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Уроци по ГЗМС
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter/Lord of the rings :: Двора на училище "Хогуордс" :: Поляните пред училището-
Идете на: