Harry Potter/Lord of the rings
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter/Lord of the rings

Вие се намирате в един невероятен вълшебен свят. В този форум можете да станите ученик на най-доброто училище за магия Хогуортс, както и да се разходите в Средната земя.
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Домашни по ГЗМС

Go down 
+9
Мелъри Грейс
Lina Launtan
Албa Дъмбълдорова
Inna.
Мелиса Реян
Филч
Линдзи
Naith
lunabg
13 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Линдзи
Слидерин
Слидерин
Линдзи


Брой мнения : 381
Registration date : 07.02.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeВто Апр 17, 2007 4:15 pm

ЛЕПРЕКОН (Leprechaun)
Характеристика
– малки брадати човечета с червени жилетчици; талисманите на националния отбор по куидич на Ирландия; известни най-вече със своето злато, което обаче изчезва след няколко часа
Върнете се в началото Go down
Naith
Shadow of the moon
Shadow of the moon
Naith


Female
Брой мнения : 841
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
Любима реплика : I'm my own worst enemy...
В момента си мисля за : Утрешния ден...
Registration date : 19.02.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeВто Апр 17, 2007 6:08 pm

Леприкон
Малки същества, които приличат на гномовете. Живеят по хълмовете на Ирландия и за тях се говори, че имат гърнета със злато. Много трудни са за улавяне, но ако успееш ще ти изпълнят 3 желания или ще ти покажат къде са скрити жълтиците им.

Четирилистната детелинка е символ на късмета и щастието. Смята се, че който намери четирилистна детелина ще му върви във всичко. Не е лесно да се открие, а в наши дни хората не вярват много много в символиката й.
Върнете се в началото Go down
http://nymphsplace.niceboard.com
Lina Launtan
Una pasion
Lina Launtan


Female
Брой мнения : 1153
Age : 30
Местожителство : country-Love,city-Kiss and street-hug {}
Любима реплика : EveRy TimE I LoOk aT YoU...My HearT Is JumPinG.TeLL Me wHaT Can I Do?
В момента си мисля за : зА>> Аз просто искам да те прегръщам!
Registration date : 18.03.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 19, 2007 12:47 pm

Елф
Красива и изящна жена.С дълга руса коса и заострени уши.С голями крила,като на пеперуда.Живее в един замък направен от цветя и други растения.Намират се на една прекрасна поляна скрита между една трудно достъпна гора.Елфа има прекрасно име,на цвете или на нещо друго.В косите си носи една прелестна корона,която се дава на всяка една принцеса на поляната.

/Незнам това колко см,надявам се,че е достатъчно,че бая се изложих.Laughing /
Върнете се в началото Go down
i_kiss
Dancing Flames
i_kiss


Female
Брой мнения : 566
Age : 30
Местожителство : behind you
Любима реплика : Ела и ме вземи ,но внимаваи ,защото хапя!
В момента си мисля за : лЮбиМия чоВек
Registration date : 03.04.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 19, 2007 5:09 pm

Елф:
Елфите са жени и мъже.Някои елфи могат да бадат истински дребосаци ,но има и по-високи.Понякога елфите изглеждат като хората ,но от кам гарба са кухи-нещо като дарво с хралупа.Имат далги и заострни уши с далги коси в есенни цветове.Сащо така имат остри 4ерти на лицето и гавкаво и изящно тяло.Според мен само малките джуджета елфи могат да летят на савсем картки разтояния.За Малките елфи мога да кажа,4е те биха могли да помагат на хората(мъгалите),но тази помощ е обварзана с разли4ни условия.Например,докато не се прибере у дома,селянинат,комуто елфите са платили за помоща или за храната,не бива да поглежда парите,защото те ще станат на сухи листа,които 4ак в кащи се превращат в злато.Вярва се ,4е хората могат да живеят известно време в света на елфите и да се варнат благополу4но у дома ,само ако не са яли и пили от храната и напитките.Ако 4овек вкуси дори едно-единствено зала4е от храната и напитките на елфите,завинаги остава техен пленник.Хората,успели да избягат от елфите ,разбират,4е времето в двата свята те4е разли4но-1 4ас от света на елфите е равен на много пове4е години в нашия 4овешки свят.
Популярни феи и елфи:
Оберон и Титания-В средновековната митология на западноевропеиските народи Оберон е крал на елфите.Образат му,вероятно вазниква под влияние на немските предания за джуджето крал Елберих или Олбрих.По-късно Оберон и неговата кралица Титания ,се появяват в комедията на Шекспир(мъгал)"Сън в лятна нощ"
През 1917 година в селцето Котингли ,в Алглия ,две деца(мъгал4ета) предизвикали сензация сред техния народ.Две моми4ета се снимлаи на фона на храсти и дарвета ,сред които се виждат малки елфи.В обществото на мъгалите настанала паника . След време нашето министерство на магията изпратило там една умела аврорка която успяла да убеди обществото на мъгалите ,4е снимката е фалшифицирана.
Върнете се в началото Go down
Мелъри Грейс
Грифиндор
Грифиндор
Мелъри Грейс


Female
Брой мнения : 188
Age : 30
Registration date : 21.03.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 19, 2007 5:14 pm

Елфите са митологични същества от фолклора и митологията на германските народи. В скандинавската митология те са раса от малки божества на природата и плодородието. Елфите често са изобразявани като млади мъже и жени с прекрасна външност, живеещи в гори или други места сред природата, под земята или в езера и други водни басейни. Те са описвани като дълго живеещи или безсмъртни същества, които притежават магически способности. Благодарение на епическата творба на Дж. Р. Р. Толкин "Властелинът на пръстените", където елфите имат значима роля, те се превръщат в основни персонажи на модерното фентъзи.

В съвременните фолклористика и фентъзи са приети два основни типа елфи: същества, чийто ръст е еднакъв или близък на човешкия (elven на английски) и елфи с миниатюрен ръст (elfs на английски).
Върнете се в началото Go down
lunabg
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
lunabg


Female
Брой мнения : 369
Age : 44
Registration date : 02.03.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 19, 2007 10:55 pm

Благодаря на i kiss и Мелъри за изчерпателните съчинения. Ще ги изкоментираме следващият час по ГЗМС, защото има много интересна информация в тях. Но бих ги помолила отново да погледнат записките си от урока, тъй като явно не са разбрали домашното ми. Исках от вас описание на елф - ваше лично, как вие си представяте елфа. Погледнете домашното на Лина, тя се е справила много добре със задачата. За така предадените ви домашни ще ви поставя + 20 точки на всяка, но за оценка трябва да предадете исканото от мен домашно SRARR
Върнете се в началото Go down
http://www.lunabg.forumi.bg/
СИСИ
Професор по ~Мъгълознание~
Професор по ~Мъгълознание~
СИСИ


Female
Брой мнения : 123
Registration date : 26.03.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeПет Апр 20, 2007 1:28 pm

Елфче

Аз си го представям като малко дребно човече с малки крилца,високо около 10см.Косата му е дълга и русичка,очичките са му големи и са сини,ушите му са заострени.Ако е жена ще е облечена в малка рокличка.Ако е мъж ще прилича на рицар
Върнете се в началото Go down
Naith
Shadow of the moon
Shadow of the moon
Naith


Female
Брой мнения : 841
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
Любима реплика : I'm my own worst enemy...
В момента си мисля за : Утрешния ден...
Registration date : 19.02.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeПет Апр 20, 2007 6:06 pm

От както се помня си представях елфите като малки весели същества, живеещи в горите, облечени в зелено, коса във всякакви цветове, но винаги със светли очи. За мен елфите пееха, смееха се и събираха цветя по цял ден.
По-късно обаче, когато поизчетох куп книги, представата ми се измени. Останаха и горските елфечета, но с тях се появиха и други, високи, прекрасни и невероятни. Безсмъртни, влюбени във всичко красиво, надарени с най-различни способности. Винаги слаби, с леко заострени уши, бяло лице и проницателни очи. Мъдри, изкусни в боя, жените облечени в леки рокли, а мъжете - панталон, риза и оръжие.
Върнете се в началото Go down
http://nymphsplace.niceboard.com
Линдзи
Слидерин
Слидерин
Линдзи


Брой мнения : 381
Registration date : 07.02.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeВто Май 08, 2007 10:37 pm

Елф.

Смятам да разкажа малкото неща които знам за елфите.
Не съм търсила информация, но нали пише според нашата представа, така че няма как да е грешно Very Happy .

Аз разделям елфите на няколко групи: Велики елфи, Горски елфи, Мрачни елфи.

Великите елфи принадлежат на много по древно време. Те са могъщи, имат малка магическа сила и разбира се са безсмъртни в далечните си земи от въд океана.

Горските елфи са тези на които аз симпатизирам. Представям си като типичен Леголас, стрелящи умело с лък.

Мрачните елфи живеят на тъмни места, те са изолирани от станалите елфи и се опитват да попречат на техните добри дела за природата и Земята, та даже и света. Те също притежават магическа сила, но са изгубили вечния си живот.

Няколко други слухове или по скоро вярвания.
Враждата междо елфи и джуджета, която е от далечни времена.

Друга легенда пък е за враждата между леприкони и елфи. Която завършва с често срещаната любов между воюващи страни.
Върнете се в началото Go down
Hp*GH*girl
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Hp*GH*girl


Female
Брой мнения : 1548
Age : 29
Местожителство : ИзУмРуДеНиЯ гРаД
Любима реплика : Ама,че къща!Прекалено чисто е,направо неестествено.
В момента си мисля за : купона довечера
Registration date : 20.05.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeПон Май 28, 2007 5:19 pm

Домашни по ГЗМС - Page 2 Unicorn


Домашна№3
Самодивите
Понякога се проявяват като работни жени, особено по жътва, и подпомагат работата на невестите с деца. В повечето случаи обаче са враждебно настроени към хората - заключват водните извори, стръвно преследват и убиват овчарите, задето опустошават пасищата им, отвличат хубави моми и невести или им причиняват беди от завист и злина. Въпреки че са с човешки облик, при срещи с хората самодивите могат да се превръщат в животни - например вълци. Почитат християнските празници - особено Великден - и похищават, ослепяват или убиват хората, които не ги спазват. Самодивите яздят едри (сури) елени, като използват за юзди и камшик змии. Ако по време на лов човек убие такъв елен, покровителката му отмъщава жестоко на ловеца, като го ослепява или му праща болест, следвана от сигурна смърт.

Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее, -
Балканът пее хайдушка песен!
И самодиви в бяла премяна,
чудни, прекрасни, песен поемнат, -
тихо нагазят трева зелена
и при юнакът дойдат, та седнат.
Една му с билки раната върже,
друга го пръсне с вода студена,
третя го в уста целуне бърже, -
и той я гледа, - мила, засмена!
(...)
И плеснат с ръце, па се прегърнат,
и с песни хвъркнат те в небесата, -
летят и пеят, дорде осъмнат...
Домашна№4
Леприконите са същества подобни на джуджета.За тях се смята,че притежават гърнета с жълтици и могат да ти изпълнят три желания.Не трябва да гледаш леприконите в очите,защото щом мигнеш те изчезвали.
Четерилистната детелина се представя като символ на късмета и облагоденствието.Много хора желаят да я притежават,но тя се среща много рядко.

Домашна№5
Елфите са красиви и високи създания с руси,почти бели коси,заострени уши и сини вретеновидни очи.Те притежават елегантност,грациозност,която засилва тяхната красота.Елфите са известни с това,че баравят много добре с лъковете и това е основното им оръжие в бой.Те са миролюбиви същесва и рядко се бият.Тяхната интелигентност и способност да подбуждат любопитсво у хората и затова хората ги харесват.Елфите обичат свободата и чистотата.Те се грижат за природата,която ги заобикаля и са грижовни и работливи във всички отношения на живота си.
Върнете се в началото Go down
http://harrypotter.forumotion.com/index.htm
lunabg
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
~Учителка по Грижа за магическите създания и Астрономия~
lunabg


Female
Брой мнения : 369
Age : 44
Registration date : 02.03.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeВто Май 29, 2007 12:13 pm

Браво на теб!!! lol! Отлично си се справила. Получаваш 6-ци за всички домашни и 50 точки за дома ти! flower

нанесени
Върнете се в началото Go down
http://www.lunabg.forumi.bg/
Албa Дъмбълдорова
Lord of the forum
Lord of the forum
Албa Дъмбълдорова


Брой мнения : 2039
Age : 31
Любима реплика : За добре организирания ум смъртта е просто следващо голямо приключение.
В момента си мисля за : Краят на ваканцията!!
Registration date : 28.01.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeСря Сеп 12, 2007 5:59 pm

Домашни за година 2-ра
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterlord.bulgarianforum.net
Албa Дъмбълдорова
Lord of the forum
Lord of the forum
Албa Дъмбълдорова


Брой мнения : 2039
Age : 31
Любима реплика : За добре организирания ум смъртта е просто следващо голямо приключение.
В момента си мисля за : Краят на ваканцията!!
Registration date : 28.01.2007

Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitimeСъб Фев 09, 2008 4:34 pm

Домашно +1+

Учителката махна с пръчка и пред децата се появи голям, дървен сандък, които се отвори широко.
- В него ученици ще намерите ножици, гумени ръкавици и други необходими неща. Отделете от големия аквариум по десет червея в буркан, като внимавайте някой от червейте не са пихтиести, а обикновени прешленисти. След това намерете подходяща зеленина, като почистите от цвета и пъпките. (не искате да ги отровите!) Хайде имате 40 минути!


/Тук, а не в темата в поляните Wink /
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterlord.bulgarianforum.net
Sponsored content





Домашни по ГЗМС - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни по ГЗМС   Домашни по ГЗМС - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Домашни по ГЗМС
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter/Lord of the rings :: Учебната година :: Домашни-
Идете на: