Harry Potter/Lord of the rings
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter/Lord of the rings

Вие се намирате в един невероятен вълшебен свят. В този форум можете да станите ученик на най-доброто училище за магия Хогуортс, както и да се разходите в Средната земя.
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Имаме ли право да се наричаме нация?

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Nemesis
Nightwish
Nemesis


Female
Брой мнения : 1279
Age : 33
Местожителство : Pohjola, The pagan lands
Любима реплика : "От класическата музика само Бурзум харесвам"
В момента си мисля за : китари, коси, коси и китари и лагерен огън
Registration date : 09.02.2007

Имаме ли право да се наричаме нация? Empty
ПисанеЗаглавие: Имаме ли право да се наричаме нация?   Имаме ли право да се наричаме нация? Icon_minitimeСря Юли 23, 2008 9:23 pm

Държа да си изразя позицията.
Явно на българите им харесва да живеят в тази пародия на държава. Българинът пие ракия из чалготеките по цели нощи и на сутринта муа шкембе чорба. И се преструва, че не забелязва как всичко около него се разпада. А това рефлектира точно върху него.
Имаме нужда от нови водачи, които мислят по нов начин и не само дрънкат празни приказки пред обективите ей така за повод да си покажат "Армани"-тата за по 123678123187 лева, а действат и получават резултати! Ама такива хора няма да се появят, защото населението от ден на ден става все по-смотано. Хората предпочитат да зяпат "Мюзик айдъл" и да позволяват на разни дебели продуценти да им промиват мозъците, за да станат още по-дебели, а обиковеният българин да няма в крайна сметка с кво да си купи един хляб. Мамка му, наливаме се с "Каменица" и си мислим, че е връх на бирата! Мислим румънците за изостанали селяни в сравнение с нас, големите европейци, докато истината е точно обратното! Притежаваме невероятни природни дадености, уникално съчетание от планини, морета и богата история, но сами си подлагаме динена кора! На някой умен му хрумва да построи двеста хотела на самия плаж и си мисли, че туристите ще се избият за неговия хотел! Мамка му, те идват да видят нещо различно от бетон и стъкло...горките туристи, едва на място се светват, че всичко е комунизъм. Мамка му, туризъм няма вече! Докъде стигаме! Няма един месец откак откраднаха стария кош за боклук от работата ми - стар, че и счупен, ама го гепнали, смяяяяяятай!! Мамка му, само вижте образователната система и я сравнете с френската...или с финландската, макар че място за сравнение няма. Тяхната е най-добрата в света. Кво става, нали уж българите сме много умни!
Срам ме е от сънародниците ми! Вярвах, че има бъдеще, но..вече и аз не знам дали ми пука. Най-умните неща, които се предприемат, са организираните рок фестове. Щото само там можем да се почувстваме хора.
Върнете се в началото Go down
http://last.fm/user/shadowskald
Naith
Shadow of the moon
Shadow of the moon
Naith


Female
Брой мнения : 841
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
Любима реплика : I'm my own worst enemy...
В момента си мисля за : Утрешния ден...
Registration date : 19.02.2007

Имаме ли право да се наричаме нация? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имаме ли право да се наричаме нация?   Имаме ли право да се наричаме нация? Icon_minitimeСря Юли 23, 2008 11:06 pm

За съжаление си ужасно права... Но аз все още вярвам, че все някога нещата ще се подобрят... Оптимист по природа...
Това, че народът затъпява е факт, който се доказва всекидневно. Аз се ужасявам като виждам как и какво се пише по разните форуми... Просто да се чудиш и маеш къде са ги учили... Но все още се намират свясти хора, които имат нещо в главата си и го използват не само, за да се чудят как да прецакат другия... Но проблемът е че такива хора никога не биват допускани да направят нещо, точно заради това, което са...
Както казва един мой познат - "Обичам страната, но мразя държавата". И стадото...
Постът ти е толкова на място... Респект...
Върнете се в началото Go down
http://nymphsplace.niceboard.com
Nemesis
Nightwish
Nemesis


Female
Брой мнения : 1279
Age : 33
Местожителство : Pohjola, The pagan lands
Любима реплика : "От класическата музика само Бурзум харесвам"
В момента си мисля за : китари, коси, коси и китари и лагерен огън
Registration date : 09.02.2007

Имаме ли право да се наричаме нация? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имаме ли право да се наричаме нация?   Имаме ли право да се наричаме нация? Icon_minitimeЧет Юли 24, 2008 1:46 pm

Цитат :
Обичам страната, но мразя държавата

Лесно е да се каже. Народът Е страната. Държавата Е онзи, който я управлява. Един вид народът няма нищо против да го управляват крадци. Можем само да мрънкаме и не спираме, ама нещо да се направи - не, нали..
>.<
Знам, че и аз сега мрънкам, но не срещу управниците. Те, че са зле, е най-ясното нещо на света. Въпросът е, че ние им позволяваме да правят каквото си искат. Да ги изяде Брюксел дано.
Дае, пак се отнесох. Исках да кажа, че страната и държавата са тясно свързани понятия. Често съм споменавала цитираните думи, но като си помисля....не мога да обичам страна, която позволява да я превърнат в пародия на демокрация.
:s
Върнете се в началото Go down
http://last.fm/user/shadowskald
Sponsored content





Имаме ли право да се наричаме нация? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имаме ли право да се наричаме нация?   Имаме ли право да се наричаме нация? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Имаме ли право да се наричаме нация?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter/Lord of the rings :: Клубове :: Клуб"Дебати"-
Идете на: