Harry Potter/Lord of the rings
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter/Lord of the rings

Вие се намирате в един невероятен вълшебен свят. В този форум можете да станите ученик на най-доброто училище за магия Хогуортс, както и да се разходите в Средната земя.
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Третия кабинет

Go down 
+16
Iowa
Мелиса Реян
Hp*GH*girl
i_kiss
Емси
Линдзи
СИСИ
Anna Valerius
Филч
Мимито
Хелда
Мелъри Грейс
Naith
Lina Launtan
Александър Хедлънд
Албa Дъмбълдорова
20 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
i_kiss
Dancing Flames
i_kiss


Female
Брой мнения : 566
Age : 30
Местожителство : behind you
Любима реплика : Ела и ме вземи ,но внимаваи ,защото хапя!
В момента си мисля за : лЮбиМия чоВек
Registration date : 03.04.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeСъб Сеп 29, 2007 6:26 pm

Когато видя за първи път новата учителка и се видя доста напрегната ,но сигурно щеше да бъде забавно на неините уроци.
Алекса беше малко шокирана ,че учат магия която всеки уважаващ себе си магьосник знае още от 7 годишен!Все пак обаче тя отиде пред кутията и с един съвсем нестарателен замах ,и произнасянето на думата "Алхомора" ключаката се отключи.Учителката кимна като се усмихна приветливо и я подкани да си седне на мястото.
Върнете се в началото Go down
Naith
Shadow of the moon
Shadow of the moon
Naith


Female
Брой мнения : 841
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
Любима реплика : I'm my own worst enemy...
В момента си мисля за : Утрешния ден...
Registration date : 19.02.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeСъб Сеп 29, 2007 9:37 pm

Пелонеста побърза да мине след Алекса. Не й се висеше на опашката, особено заради някои от класа, които едно свясто заклинание не можеха да направят. След като стигна до сандъка лениво замахна с пръчката и произнесе "Алохомора!". Ключалката се отключи на мига. С леко насилена усмивка, момичето се обърна към професора:
- Извинете много, но не разбрах какво точно искате от нас за домашно....
Върнете се в началото Go down
http://nymphsplace.niceboard.com
elanor
Грифиндор
Грифиндор
elanor


Female
Брой мнения : 343
Age : 30
Любима реплика : Не те видях!!
В момента си мисля за : За много неща.....
Registration date : 18.07.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeНед Сеп 30, 2007 12:05 pm

Еланор седеше на последният чин в стаята по вълшебство и разглеждаше новата учителка.Не беше лоша поне за сега,след това може би щеше да си промени мнението.
Стана и се нареди на колоната.Като дойди редът и не можа от първият път да се справи понеже се беше замислила.Ядосана на себе си тя си седна след вторият успешен опит..
Върнете се в началото Go down
Iowa
Слидерин
Слидерин
Iowa


Female
Брой мнения : 239
Age : 29
Местожителство : In an Illusion..
Любима реплика : Memento mori..
В момента си мисля за : Deja Vu..
Registration date : 25.06.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeПон Окт 01, 2007 3:40 pm

Кейн седеше до сандъка и направо не можеше да повярва на глупостта си. Беше накарала магьосници втори курс да правят бебешки заклинания от типа на магия за отключване. Ума и трескаво работеше как да подобри излагацията. Тя се обърна към момичето на име Пелонеста и заговори, докато размишляваше.
- Ти, мила, както гледам умееш много добре магията, не че се изненадвам. - тя огледа момичето от горе до долу и продължи - Ако искаш можеш да помогнеш на някой от не толкова добрите ученици, ако искаш - не. За другия път искам само да си определила вида на магията, тоест дали е препречваща, призоваваща, отблъскваща или какъвто и да е друг вид, и да ми кажеш от къде произлиза името и. Нищо друго.
Момичето тръгна да си ходи, но учителката я спря:
- И поздравления, привлече вниманието ми като добра ученичка - по лицето и се разля широка и топла усмивка.
Върнете се в началото Go down
Lina Launtan
Una pasion
Lina Launtan


Female
Брой мнения : 1153
Age : 30
Местожителство : country-Love,city-Kiss and street-hug {}
Любима реплика : EveRy TimE I LoOk aT YoU...My HearT Is JumPinG.TeLL Me wHaT Can I Do?
В момента си мисля за : зА>> Аз просто искам да те прегръщам!
Registration date : 18.03.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 03, 2007 7:28 pm

Лина излезе заедно с Еми от кабинета и отиде да и помогне за магията.
Върнете се в началото Go down
Iowa
Слидерин
Слидерин
Iowa


Female
Брой мнения : 239
Age : 29
Местожителство : In an Illusion..
Любима реплика : Memento mori..
В момента си мисля за : Deja Vu..
Registration date : 25.06.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeЧет Окт 04, 2007 4:44 pm

Добре, тъй като това е първия урок и повечето от вас не знаят, че съм поствала, имате срок от още четири дена за явяване =))..
Върнете се в началото Go down
devida
Грифиндор
Грифиндор
devida


Male
Брой мнения : 222
Age : 29
Местожителство : В дълбините на мислоема на Дъмбълдор
Любима реплика : Добрите момичета отиват в рая а лошите в мойта стая
Registration date : 03.10.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeЧет Окт 04, 2007 6:39 pm

Тук ли да пишем уроците или на ЛС домашните де
Върнете се в началото Go down
http://www.potter7.com
i_kiss
Dancing Flames
i_kiss


Female
Брой мнения : 566
Age : 30
Местожителство : behind you
Любима реплика : Ела и ме вземи ,но внимаваи ,защото хапя!
В момента си мисля за : лЮбиМия чоВек
Registration date : 03.04.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeЧет Окт 04, 2007 10:29 pm

xari potar написа:
Тук ли да пишем уроците или на ЛС домашните де
Поразрови се из форума и ще намериш тема където пише "Домашни".После би трябвало да се ориентираш.
П.П. Алба ще се нуждаем от една чистка. Wink
Върнете се в началото Go down
Yancheto
~Рейвънклоу~Елф~
~Рейвънклоу~Елф~
Yancheto


Female
Брой мнения : 125
Age : 29
Registration date : 25.09.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeПет Окт 05, 2007 9:44 am

Когато Еланор влезе в кабинета по вълшебство,учителката вече беше там.Тя си намери място на един от по-предните чинове и търпеливо изслуша урока,записвайки си най-важните неща.Тя знаеше магията Алохомора,но отдавна не и се беше налагало да я ползва,така че я беше позабравила.И затова,когато дойде нейния ред,тя не можа да се справи като хората,и получи домашно да я упражнява.Скоро знънецът би и Ела се отправи към кулата на Рейвънклоу.
Върнете се в началото Go down
http://www.superyana.piczo.com
Линдзи
Слидерин
Слидерин
Линдзи


Брой мнения : 381
Registration date : 07.02.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeНед Окт 07, 2007 8:30 pm

Линдзи също поздрави учителката след края на урока и излезна от кабинета.
Върнете се в началото Go down
Филч
Слидерин
Слидерин
Филч


Брой мнения : 382
Registration date : 07.02.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeВто Ное 27, 2007 6:21 pm

Филч изслуша с интерес, а после напусна кабинета.
/Сорка за закъснението/
Върнете се в началото Go down
Iowa
Слидерин
Слидерин
Iowa


Female
Брой мнения : 239
Age : 29
Местожителство : In an Illusion..
Любима реплика : Memento mori..
В момента си мисля за : Deja Vu..
Registration date : 25.06.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeНед Дек 09, 2007 6:42 pm

Урок 2:


Taмара Кейн седеше притеснена на бюрото си. Тъй като беше болна, беше отсъствала много време, а и по време на предишния урок се беше издънила с гръм и трясък. Тя погледна нервно часовника си. 17:45. Учениците започнаха да влизат на шумни групички и да заемат местата си. След като залата утихна, тя поде:
- Здравейте, деца. Първо бих искала да се извиня за дългото си отсъствие от работа, но бях здравословно възпрепятствана. - През стаята премина шепот. - Но възнамерявам да учим така, сякаш нищо не е станало. Така.. Имахте домашно да упражнявате магията, която учихме миналия път. Всички ли са го направили? - Монотонен отговор 'да'. - Добре! А, да.. една госпожица от вас имаше домашно да определи вида на магията и откъде идва името и. Пелонеста Илфирин от Слидерин, нали? Ако не съм сбъркала, моля момичето да се изправи. - Момичето, на име Пелонеста стана и издекламира по вода домашното си. - Браво! 15 точки за Слидерин! - От страна на Грифиндорците се дочу неодобрително мърморене. Пелонеста седна на мястото си, очевидно доволна. - Е, да продължаваме..
Кейн застана пред бюрото си и се облегна на ръба. Тя извади пръчката си и се намести удобно, доколкото ръба и позволяваше.
- Така.. Днес ще учим Елементална магия. Сигурна съм, че повечето от вас го знаят, но съм длъжна да кажа, че Елементалните магии са свързани с петте елемента - Огън, Вода, Въздух, Земя и Енергия. Днешната магия приспада към първия вид. Ето..
Кейн вдигна пръчката си, изписа с нея кръг в посока, обратна на часовниковата стрелка и изрече високо и ясно " Инсендио! ".
От пръчката и излезе кълбо огън, преливащо се от оранжево до кърваво-червено.
- Инсендио идва от латинската дума "Инсендо", или в превод, "запали огън". Когато изречете заклинанието, от пръчката ви излиза кълбо огън - Тя посочи с другата ръка игриво трепкащото кълбо пред себе си. - Но според желание можете да променяте формата му. Това беше мое хоби когато бях колкото вас в Хогуортс. Веднъж дори за малко да подпаля косата на тогавашната учителка по Трансфигурация. - Няколко ученици се засмяха, други се усмихнаха, а едно момиче със ясни сини очи подвикна:
- Професоре, как така можем да променяме формата на огъня?
Кейн я погледна учудено:
- Просто е. Ето - Тя затвори очи и се концентрира. Огъня бавно започна да променя вида си. Поникнаха му ръце, след това крака, оформи се лице.. От лявата страна на учителката седеше нейно точно копие, направено от игриво трепкащ огън. Няколко ученика ахнаха. Професорката се усмихна. - Разбира се, ще отнеме време преди да можете за оформяте огъня така. - Огнената Тамара Кейн изчезна и учителката, от две, остана една - А сега искам всеки от вас да извади пръчката си и --...
И какво учениците така и не успяха да разберат, защото пред професорката им се беше появил свитък, горящ в лилав огън, извещаващ три минути до края на часа.
- Ох, мислех че имаме повече време.. - Натъжи се преподавателката - Е, както и да е.. Ще продължим следващия час. Дотогава искам само да упражнявате магията, без да се опитвате да променяте формата на огъня. Това ще бъде за следващия път.
Чужа се недоволни, но сдържани възгласи, но все пак учениците се оправиха и се заизнизваха един по един през вратата. Няколко ученици пожелаха приятен ден на Кейн, която им се усмихваше и отвръщаше с "И на теб" на всеки. Щом всички излязоха, тя затвори вратата с магия, и изгледа злобно останките от изгорелия в средата на стаята пергамент.


Последната промяна е направена от на Сря Дек 26, 2007 11:48 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Iowa
Слидерин
Слидерин
Iowa


Female
Брой мнения : 239
Age : 29
Местожителство : In an Illusion..
Любима реплика : Memento mori..
В момента си мисля за : Deja Vu..
Registration date : 25.06.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeНед Дек 09, 2007 6:48 pm

Така, няколко неща извън РП-то..

1. Надявам се тоя път малко повече хора да пишат..
2. Съжалявам за дългия период, в който не съм писала.
3. Важно: За следващия час: Иска ми се да го разиграем като РП, така че като пишете в "Домашни" пишете просто, че сте се упражнявали над магията и че сте я схванали.
4. Следващия урок ( ако няма пак някфи непредвидени ситуации ) ще е след две седмици, щото като гледам трябва по-дълъг срок за да пишете един пост тука.. нп
5. Важно: Този път ще пиша и отсъстващите в дневника, и ще взимам точки, така че е хубаво ако пишете пост..

П.п. - Идея нямам как известяват началото и края на часа в книгите, така че добавих въображение.. lmk bounce
Върнете се в началото Go down
Lina Launtan
Una pasion
Lina Launtan


Female
Брой мнения : 1153
Age : 30
Местожителство : country-Love,city-Kiss and street-hug {}
Любима реплика : EveRy TimE I LoOk aT YoU...My HearT Is JumPinG.TeLL Me wHaT Can I Do?
В момента си мисля за : зА>> Аз просто искам да те прегръщам!
Registration date : 18.03.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeНед Дек 09, 2007 8:52 pm

Лина бе очарована от професорка и от формата,която направи тя с огъня.С разочарование напусна стаята след като свърши часа.
Върнете се в началото Go down
elanor
Грифиндор
Грифиндор
elanor


Female
Брой мнения : 343
Age : 30
Любима реплика : Не те видях!!
В момента си мисля за : За много неща.....
Registration date : 18.07.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeПон Дек 10, 2007 6:41 pm

Еланор слушаше с интерес урока на преподавателката.Когато часът приключи тя се включи във виковете на другите.
Върнете се в началото Go down
Naith
Shadow of the moon
Shadow of the moon
Naith


Female
Брой мнения : 841
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
Любима реплика : I'm my own worst enemy...
В момента си мисля за : Утрешния ден...
Registration date : 19.02.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeЧет Дек 13, 2007 3:34 pm

Пелонеста си водеше записки. Професорката определено си беше взела бележка и урокът заинтересува всички...
Върнете се в началото Go down
http://nymphsplace.niceboard.com
Линдзи
Слидерин
Слидерин
Линдзи


Брой мнения : 381
Registration date : 07.02.2007

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeСъб Дек 22, 2007 11:16 pm

След интересният час Линдзи напусна кабинета и се запъти към общото помещение.
Върнете се в началото Go down
darkslayer
Слидерин
Слидерин
darkslayer


Male
Брой мнения : 51
Age : 31
Местожителство : София
Любима реплика : "Веждите му се събраха като хлебарки на конференция" - Въоръжени мъже (Света на диска) от Т. Пратчет
Registration date : 01.02.2008

Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 1:36 pm

Драко записа всичко моислейки си кой да подпали.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Третия кабинет - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Третия кабинет   Третия кабинет - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Третия кабинет
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter/Lord of the rings :: Училище за магия и вълшебство "Хогуортс" :: Втория етаж-
Идете на: